LASEROVÁ TERAPIE

 

Laserová sprcha je v současné době nejvýkonnější terapeutický laser, představuje nejmodernější léčebný postup v laserovém ošetření velkých ploch.
Homogenní infračervený laserový paprsek dokáže snadno a v krátkém čase působit i na plochy přes 50 cm².

Laserový paprsek je schopný proniknout do hloubky až 10 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou uložené hluboko pod kůží.
Metoda je bez výjimky zcela bezpečná, nemůže poškodit žádnou tkáň.

Laserová terapie má široké využití v mnoha medicínských oborech. V rehabilitačním lékařství je terapie neinvazivním laserem jedním z pilířů fyzikální terapie.

Jak funguje terapeutický laser?

Průchodem paprsku do tkáně se podstatně zvýší tvorba buněčné energie, následně se zvýší produkce enzymů, dochází ke stimulaci kolagenu, podpoře vaskularizace tkání, zlepší se využití kyslíku a glukózy. Laserový paprsek je schopný penetrovat (proniknout) do hloubky až 10 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou uložené hluboko pod kůží.Metoda je bez výjimky zcela bezpečná, nemůže poškodit žádnou tkáň.

Neinvazivní laser využívá tři hlavní efekty:  biostimulační, analgetický, protizánětlivý; k nim se připojují další: baktericidní, viricidní, antiedematózní, vazodilatační
Široké je využití laseru v léčbě pohybového aparátu. Nejčastější indikací laserterapie jsou nejrůznější bolestivé stavy jako např.:

  • bolesti svalů, šlach a kloubních pouzder úrazového i zánětlivého původu
  • bolesti kloubů malých i velkých
  • revmatoidní artritida
  • artrózy degenerativního původu
  • tenisový loket
  • bolesti páteře nejrůznějšího původu
  • bolesti křížokyčelního kloubu a mnoho dalších bolestivých stavů

Nenahraditelné je využití laseru k terapii jizev, kde je výsledkem především výborný kosmetický efekt a výrazně urychlené hojení.

Všestrannost využití neinvazivního laseru dokazuje i jeho využití v akupunktuře, kdy jeho aplikací v místě akupunkturních bodů nahradíme aplikaci jehliček. Akupunkturu laserem používáme především u dětí.

 

Léčbu probíhá na základě předpisu lékaře. Procedura je krátká, většinou trvá do 10 minut. Obvykle je zapotřebí 5 až 10 sezení. Oči jsou chráněny během záření speciálními brýlemi.