MASÁŽE

 

Klasická masáž

pozitivně ovlivňuje fyziologické a psychické funkce člověka, přináší tělesnou i duševní pohodu. Provádí se masáž jednotlivých částí těla nebo masáž celková.                                                                                                                        

 • uvolňuje bolestivé a napjaté svaly
 • uvolňuje nahromaděný stres, odstraňuje napětí a únavu
 • povzbuzuje krevní oběh
 • urychluje vylučování odpadních látek
 • zlepšuje prokrvení kůže a podkoží
 • pomáhá při regeneraci po pracovním nebo sportovním výkonu
 • napomáhá k lepšímu prokrvení svalů a vazivového aparátu
 • pozitivně ovlivňuje lymfatický systém
 • zmírňuje obtíže se spánkem

Masáž s akupresurou

Vychází z klasické masáže a využívá tlaků na určité akupresurní body. Je vhodná při bolestech zad, krční páteře, při problémech po operacích či úrazech a je velice účinná při akutních bolestech zad. Vycházíme-li z tradiční čínské medicíny, pak masáží s akupresurou regulujeme prvky jing a jang, jejich harmonii v těle, stimulujeme energii v meridiánech (energetických drahách), oživujeme krevní oběh, uvolňujeme stres, strnulost a jiné bloky způsobené špatnými civilizačními návyky.

Sedativní masáž obličeje a hlavy

Jemná uvolňující masáž svalů obličeje a vlasové části hlavy s využitím akupresury. Má sedativní a uklidňující efekt.  Vhodná při  bolestech hlavy a očí, nespavosti, psychické únavě, po dlouhé práci u počítače atd.

Lymfatická masáž

Napomáhá odtoku toxických látek a jiných zplodin těla ven. Má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí a bolestivosti) na krevní a lymfatický oběh. Jemná, krouživá, hmatová technika napomáhá toku lymfy směrem k uzlinám, kde je filtrována a pročištěna. Má silný detoxikační a odvodňovací účinek.

Je vhodná pro:

 • pooperační a posttraumatické stavy
 • preventivní ošetření u osob vystavených dlouhodobému sezení nebo stání
 • odstranění pocitu těžkých nohou
 • prevenci a ošetření celulitidy
 • stavy po liposukci jako součást rekonvalescence
 • migrenózní stavy
 • zvýšení imunity
 • zlepšení kvality kůže, ovlivnění celulitidy, zpevňování podkoží, zmenšení objemu
 • rychlejší regeneraci po fyzické zátěži či sportu

Aromatická masáž

Jsou při ní cíleně využívány vonné výtažky (silice)  z nejrůznějších druhů rostlin k podpoře a zlepšení fyzické kondice, k harmonizaci emočních a psychických stavů a navození pocitu pohody. Aromatické látky rostlin vyvolávají vedle vjemu vůně a chuti také důležitou biologickou aktivitu. Tato bioaktivita působí na různých orgánových úrovních a vyvolává určité žádoucí účinky podle druhu použité silice.

Aromatická masáž přináší hluboký relaxační zážitek, kdy Vás obklopí příjemná vůně a Vaše tělo bude masírováno aromatickými oleji.

Masáž s lávovými kameny

Specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa), nebo se s kameny prohřívá a masíruje.

Vibrací a teplem ovlivňují lávové kameny, někdy též nazývané horké kameny, energetické dráhy v těle. Působí povzbuzujícím a zároveň uklidňujícím účinkem na vegetativní nervový systém. Aktivně podporují prokrvení kapilár, urychlují látkovou výměnu. Svaly jsou mimořádně hloubkově uvolněny. Masáže lávovými kameny patří mezi jedny z nejpříjemnějších. Kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolený aromatický olej umocňuje pocit klidu a pohody.

Málokterá masáž dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými kameny.

Reflexní masáž plosky nohy

Masáž akupresurních bodů a reflexních ploch na chodidle aktivuje, stimuluje a povzbuzuje činnost vnitřních orgánů. Je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celý organismus – každou jeho část lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, prstech, nártech a v okolí kotníků, protože v těchto místech máme nervová zakončení všech orgánů v těle. Je vhodná k léčbě akutních i chronických obtíží včetně tlumení bolesti. Lze ji použít i preventivně.

Sportovní masáž

je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy, sportovce pomůže připravit jak z fyzické, tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, zbaví ho únavy a přispěje k jeho zotavení.
Sportovní masáž je uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů , které jsou razantnější než u masáže relaxační.